خانه / جدیدترین اخبار / اخبار جدید شرکت اپل / ایده جدید کمپانی اپل برای نابینایان و ناشنوایان
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

ایده جدید کمپانی اپل برای نابینایان و ناشنوایان

بر اساس اطلاعات نشر یافته از یک طرح ثبت شده، کمپانی اپل در حال توسعه یک فناوری جدید در یک دستگاه استوانه ای شکل است که به افراد نابینا و ناشنوا در زمینه پیاده روی در خیابان ها کمک میکند.

ایده جدید کمپانی اپل برای نابینایان و ناشنوایان

این ابزار هوشمند به لباس افرادی که دارای تواناییهای خاص هستند، وصل میشود و از راه آن کاربران عادی میتوانند در دستگاه های هوشمند خود این افراد را شناسایی کنند. بر اساس اطلاعات فاش شده در این طرح، ابزار استوانه ای شکل موقعیت مکانی افراد با توانایی خاص را در نقشه نشان میدهد.

افراد نابینا با استفاده از این ابزار و همگام سازی آن با گوشی های آیفون میتوانند وضعیت مکان اطراف خود را شناسایی کنند. افراد ناشناس نیز میتوانند از راه این ابزار، سیگنال هایی را به صورت ویبره دریافت کنند. این سیگنال های لرزشی میتوانند به صورت مستقیم از طریق دستگاه استوانه ای شکل و یا از طریق اپل واچ به کاربر ارسال شوند.

مجموعه امکانات های این وسیله، محدودیتهایی که برای استفاده از تلفن های هوشمند امروزی وجود دارند را برطرف میکنند. تلفن های هوشمند امروزی، معمولا از رابط لمسی نمایشگر استفاده میکنند که برای افراد نابینا کارایی مناسب را ندارند. تنها ویژگی ای که باعث میشود تا افراد نابینا به صورت محدود بتوانند از این دستگاه ها استفاده کنند، شامل فیدبک های صوتی است که به خودی خود، مستلزم همراه داشتن همیشگی هندزفری است.

اما حالا کمپانی اپل میخواهد تا با توسعه یک ابزار جانبی جدید، این محدودیت را برای کاربران خاص دستگاه های خود حذف کند تا از این راه تمامی کاربران بتوانند از آیفون ها به صورت یکسان استفاده کنند.

تا قبل از این نیز اپل با توسعه قابلیت Accessibility در آی او اس و مک او اس، امکانات ویژه ای را برای کاربران با توانایی های خاص ارائه داده بود. اما حالا تصمیم دارد تا با تولید این محصول روند استفاده از محصولات خود را برای کاربران خاص بهبود بخشد.

 

ایده جدید کمپانی اپل برای نابینایان و ناشنوایان
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *