خانه / آموزش / آموزش و ترفند های شبکه های اجتماعی / تلویزیون اینستاگرام چیست؟
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

تلویزیون اینستاگرام چیست؟

پس از اضافه کردن امکاناتی مثل: استوری و… که به طور مشخص با استقبال قابل توجهی از سوی کاربران مواجه شد، اینبار هدف به جای اسنپ چت، یوتیوب است. پیش از این، سازندگان محتوا به دلیل شرایط خاص اینستاگرام مجبور بودند، ویدئوهای بلند خود را در یوتوب ذخیره کنند، اما اکنون اینستاگرام با ارائه تلویزیون اینستاگرام قصد دارد کار سازندگان را راحت تر کرده، مخاطبین را برای مدت بیشتری در اینستاگرام مشغول کند.

تلویزیون اینستاگرام چیست؟

برای ساخت تلویزیون اینستاگرام از دسامبر ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است. به طور معمول اینستاگرام سالیانه دوبار برای ارتقا در طول سال برنامه ریزی می کند. به این صورت، برنامه فعالیت ۶ ماه آینده تیم توسعه، مهندسی، پشتیبانی و… مشخص خواهد شد.

پس از ساخت تلویزیون اینستاگرام، با توجه بازخوردها و بررسی های صورت گرفته، تصمیم بر این شد که IGTV اینستاگرام به صورت برنامه ای مستقل ارائه شود که دسترسی به امکانات آن از طریق اینستاگرام میسر باشد. هرچند این مساله ممکن است چندان هوشمندانه به نظر نرسد، اما دلیل بسیار ساده ای پشت آن قرار دارد.

گاهی اوقات، ممکن است کاربران اینستاگرام حال و حوصله تماشای ویدئوهای بلند را نداشته باشند. با توجه به امکان آپلود ویدئو تا یک ساعت در تلویزیون اینستاگرام، در صورت عدم تفکیک محتوا، این مساله ممکن بود به طور مشخص باعث ریزش کاربران اینستاگرام شود. از سوی دیگر، با توجه به امکان دسترسی سریع از داخل اینستاگرام به این محتوا به صورت تفکیک شده، سازندگان ویدئو و مخاطبین آن ها، نیازی به سر و کله زدن با برنامه های دیگر را نخواهند داشت.

روش تماشای ویدیو در تلویزیون اینستاگرام چگونه است؟
روش کار تلویزیون اینستاگرام نیز مانند سایر امکانات این شبکه اجتماعی بر سادگی هرچه تمام تر است. از این رو، با توجه به پیش بینی سهم ۷۸ درصدی ترافیک اینترنت موبایل در سال ۲۰۲۱ به صورت پخش ویدیو و روندهایی که علاقه کاربران موبایل نوجوان به تماشای ویدئوهای ساخت کاربران آماتور را نشان می دهد، از سوی اینستاگرام این سرمایه گذاری هوشمندانه انجام گرفته است.

نحوه تماشای ویدیوهای تلویزیون اینستاگرام:

 از چند راه ممکن است. با آپلود ویدیوی افرادی که آن ها را در اینستاگرام خود فالوو کرده اید در IGTV اینستاگرام، نوتیفیکشنی برای شما ارسال خواهد شد. در این قسمت با زدن بر روی نوتیفیکیشن به سادگی قادر به تماشای ویدیو خواهید بود.

علاوه بر این، کنترل ویدیو نظیر جلو زدن، استپ کردن ویدیو، افزودن به لیست ویدیوهایی که قصد تماشای آن ها را در آینده دارید نیز برای شما فراهم است. در قسمت کامنت ها نیز می توانید، با سازندگان ویدیوها، تعامل داشته باشید. تگ کردن دوستان برای تماشای ویدیو یا ارسال ویدیو به صورت خصوصی نیز برای دوستانتان امکان پذیر است.

در قسمت بالای اپلیکیشن اینستاگرام با زدن بر روی آیکون مربوط به آی جی تی وی اینستاگرام، می توانید به ویدیوهای تلویزیون اینستاگرام دسترسی داشته باشید. این ویدئوها به صورت کلی به سه بخش تقسیم شده اند. ویدیوهای برای شما –FOR YOU- به طور مشخص بر اساس نوع فعالیت های شما در اینستاگرام –نظیر ویدیوهایی که تماشا کرده اید، ویدیوهایی که لایک کرده اید و…- توسط هوش مصنوعی قدرتمند این شبکه اجتماعی برای شما در لیست قرار گرفته اند.

افزون بر این، با زدن بر روی کادر جستجوی IGTV امکان پیدا کردن ویدیوی مورد نظر خود را خواهید داشت. هرچند، فعلا جستجو در این قسمت ممکن است نتایج دلخواه شما را به همراه نداشته باشد. به خاطر داشته باشید، برای استفاده از این امکانات حتما اینستاگرام خود را به روز نمائید.

علاوه بر این، در هنگام استفاده از تلویزیون اینستاگرام چند نکته را به خاطر داشته باشید. با توجه به مدت زمان زیاد ویدئوها، حجم اینترنت مصرفی شما ممکن است، بیشتر از حد انتظارتان باشد، از این رو اگر مدیریت هزینه های اینترنت برای شما اولویت بالایی دارد، بهتر است مدت زیادی را صرف تماشای ویدیوها در IGTV اینستاگرام نکنید.

از سوی دیگر، در هنگام تماشای تصاویر در تلویزیون اینستاگرام باید گوشی خود را به صورت عمودی نگه دارید تا تماشای ویدیو به صورت تمام صفحه و به بهترین نحو برای شما امکان پذیر باشد. در واقع، تماشای ویدیو به صورت تمام صفحه و ساخت ویدیوها به صورت عمودی، برگ برنده اینستاگرام در زمینه پخش ویدیو در موبایل نسبت به یوتیوب است.

روش ساخت ویدیو در تلویزیون اینستاگرام چگونه است ؟
هرکسی می تواند در تلویزیون اینستاگرام ویدیو بسازد. برای این مساله تنها یک پیشنیاز وجود دارد، داشتن اکانت اینستاگرام. البته، برای بسیاری از اکانت ها، ساخت ویدیو تنها برای ۱۰ دقیقه امکان پذیر است، هرچند اکانت هایی که تعداد فالوور بالایی دارند، می توانند تا یک ساعت ویدئو در تلویزیون اینستاگرام آپلود نمایند. این محدودیت در آینده، حذف خواهد شد و هر کاربر احتمالا به میزان نامحدودی به لحاظ زمانی امکان قرار دادن ویدیو را در تلویزیون اینستاگرام خواهد داشت.

بهتر است، حتما ویدیوهای خود را به صورت عمودی تهیه نمائید، تا کاربران بتوانند با کیفیت بیشتری از محتوای ساخته شده توسط شما استفاده نمایند. –هرچند لزومی به رعایت نکته فوق وجود ندارد- به خاطر داشته باشید، با توجه به سیاست اینستاگرام، هر کاربر تنها قادر به ساخت یک کانال تلویزیونی در اینستاگرام خواهد بود، بنابرین نام و محتوای کانال خود را به صورت هوشمندانه انتخاب نمائید.

تلویزیون اینستاگرام چیست؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *