خانه / آموزش / روش تمیز کردن وسایل و قطعات جانبی آیفون
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

روش تمیز کردن وسایل و قطعات جانبی آیفون

اکسسوری‌ها، یکی از مهم‌ترین ابزارهای محصولات فناوری میباشند که نگهداری صحیح از آن‌ها یکی از مهم‌ترین مسائل و چالش‌های پیش روی کاربران به حساب میاید.

از آنجایی که محصولات جانبی اصلی کمپانی اپل معمولاً با رنگ سفید عرضه می‌شوند، بسیار زود کثیف میشوند و آلودگی را به نمایش میگذارند که این مسئله اصلا خوشایند نیست. از طرف دیگر، بسیاری از کاربران معمولاً از روش‌های نادرست برای پاک کردن اکسسوری‌ها استفاده می‌کنند که ممکن است به کاربرد آن‌ها لطمه بزند.

امروز در این پست میخواهیم روش صحیح تمیز کردن وسایل جانبی آیفون را به شما معرفی کنیم…

روش تمیز کردن وسایل و قطعات جانبی آیفون

سیم شارژرها و هندزفری‌ها، از جمله وسایلی هستند که در صورت پاک کردن آن‌ها با روش‌های نادرست دچار قطعی می‌شوند. از آنجایی که این محصولات بسیار گران قیمت هستند و نیاز به استفاده کردن از آن‌هابسیار زیاد و ضروری است، ممکن است، خرابی آن‌ها باعث دردسرها و هزینه زیادی برای شما بشود.

از طرف دیگر، محصولاتی مثل مجیک ماوس و مجیک کیبورد اکسسوری‌هایی با برد الکترونیکی هستند که در صورت نفوذ مایعات به آن‌ها، کاربری‌شان دچار مشکل می‌شود و ممکن است دیگر برای همیشه بدون کاربرد باقی بمانند.

برای همین، مراقبت کردن از اکسسوری‌ها به‌اندازه مراقبت از محصولات اصلی اپل، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، مگر اینکه با خرابی آن‌ها مجبور به خرید آن‌ها و پرداخت هزینه قابل توجه شوید.

برای تمیز کردن کابل‌ها، کیبوردها، ماوس و ترک پد اصلی اپل باید از ابزارهایی خاص استفاده کنید تا آن‌ها دچار مشکل نشوند. این وسایل شامل موارد زیر هستند:

  • ۱٫پارچه کتان
  • ۲٫پاک کننده نمایشگر یا پاک کننده عینک
  • ۳٫نخ دندان
  • ۴٫پد الکلی
  • ۵٫گوش پاک کن

تمیز کردن کردن کابل‌ها:

برای تمیز کردن کابل‌ها از پد الکلی استفاده کنید و بدون اینکه آن‌ها را محکم روی کابل بکشید. به یاد داشته باشید که محکم کشیدن کابل‌ها باعث قطعی می‌شود. پس این کار را با حفظ آرامش انجام دهید.

تمیز کردن کیبورد، ترک پد و ماوس:

تمیز کردن مجیک کیبورد و مجیک ماوس حوصله بیشتری می‌طلبد. شما می‌توانید از پارچه کتانی که آغشته به مایع پاک کننده شده است استفاده کنید. برای پاک کردن سطوح حائل میان کیبورد از گوش پاک کن استفاده کنید و در نهایت، ذرات اضافی را با نخ یا خلال دندان از لای دکمه‌ها پاک کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام پاک کردن کیبورد و ماوس، آن‌ها را خاموش کنید تا به کامپیوتر اتصال نداشته باشند. علاوه بر این، از مقدار کمی مایع استفاده کنید تا به لایه‌های مختلف اکسسوری نفوذ نکند.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از نخ یا خلال دندان، باید حوصله زیادی به خرج دهید زیرا خلال دندان ممکن است روی کیبورد و ترک پد خط و خش ایجاد کند و یا با نفوذ به زیر دکمه‌ها و ضربه به آن، عملکرد دکمه‌ها را دچار مشکل کند.

 

روش تمیز کردن وسایل و قطعات جانبی آیفون
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *