خانه / جدیدترین اخبار / اخبار ios / قابلیت فیس آیدی به مک بوک اضافه میشود…
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

قابلیت فیس آیدی به مک بوک اضافه میشود…

یکی از خبرهایی که  اپل اخیراً منتشر کرده است، حاکی از آن است که این کمپانی در تلاش برای تعبیه سیستم احراز هویت فیس آیدی در کامپیوترهای مک است…

قابلیت فیس آیدی به مک بوک اضافه میشود...

اپل اولین پتنت مربوط به تعبیه فیس آیدی در سری کامپیوترهای مک را اولین بار هم‌زمان با عرضه آیفون ایکس به ثبت رسانده بود. در اطلاعات مربوط به این پتنت، آمده است که فیس آیدی ارائه شده در کامپیوترهای مک حتی در صورت خاموش بودن صفحه نمایشگر دستگاه نیز می‌تواند صورت صاحب خود را تشخیص داده و بر اساس آن قفل دستگاه را برای کاربر باز کند.

بر همین اساس، کامپیوترهای مک در آینده می‌توانند حتی در زمان اسلیپ شدن نیز هویت کاربر خود را تشخیص داده و بر اساس آن هویت کاربر خود را احراز کنند. به طور کل، کامپیوترهای مک مجهز به فیس آیدی می‌توانند در هر لحظه صورت قرار گرفته در روبروی خود را شناسایی و ردیابی کنند و در صورتی که صورت صاحب خود را شناسایی نکنند، امکان باز کردن برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

علاوه بر موارد فوق، مک بوک‌ها و آیمک‌ها در آینده قادر به تشخیص و ردیابی اشارات کاربران خواهند بود. مخترع این رابط کاربری جدید نام آن را PrimeSense نامیده است که تا پیش از این در سنسور کینکت ایکس باکس مورد استفاده قرار گرفته بود. در حقیقت اپل تصمیم دارد تا با استفاده از این ایده، رابط کاربری کامپیوترهای مک را فراتر از ماوس، کیبورد و ترک پد برده و کاربران می‌توانند با رابط هوشمندتری کارهای خود را با کامپیوترهای مک انجام دهند.

گفتنی است که اپل پتنت PrimeSense را در سال ۲۰۱۳ از مخترع آن خریده است و تا به امروز آن را در انیموجی‌ها، مموجی‌ها و همچنین فیس آیدی مورد استفاده قرار داده است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، هنوز معلوم نیست که شرکت اپل چه زمانی تصمیم به استفاده از این پتنت‌ها در تولید کامپیوترهای مک آینده دارد.

سايت آي او اس يار هرروزه پست ها و مطالب جديد و مفيد براي محصولات اپل و… براي شما عزيزان درسايت قرار ميدهد…

کانال تلگرام آی او اس یار

قابلیت فیس آیدی به مک بوک اضافه میشود…
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *