خانه / اندروید / اپلیکیشن های اندروید / معرفی اپلیکیشن اینستاگرام لایت
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

معرفی اپلیکیشن اینستاگرام لایت

اینستاگرام لایت برای کشور های در حال توسعه و با قابلیت مصرف پایین داده عرضه خواهد شد. حجم این نسخه نیز بسیار کمتر از نسخه‌ی اصلی است.

معرفی اپلیکیشن اینستاگرام لایت

شرکت اینستاگرام چندی پیش به آمار یک میلیارد کاربر ماهانه رسید. این سرویس برای افزایش رشد نیاز به ورود به بازار کشورهای در حال توسعه دارد. کشورهایی که پوشش شبکه‌ی موبایل در آنها کیفیت بالایی نداشته یا قیمت ترافیک داده زیاد است. اینستاگرام برای رفع نیاز کاربران در این کشورها، اپلیکیشن اینستاگرام لایت را معرفی کرده که نسخه‌ای کم‌حجم با مصرف پایین داده است.

برنامه ی Instagram Lite در حال حاضر طبق اعلام شرکت سازنده درکشور مکزیک و درگوگل پلی قابل دانلود است. اینستاگرام اعلام کرده که به‌زودی این اپلیکیشن در کشورهای دیگر نیز عرضه خواهد شد. نسخه‌ی لایت اینستاگرام حجم کمتری از فضای دستگاه کاربر را اشغال خواهد کرد،‌ حجم کمتری از داده مصرف می‌کند و از همه مهم‌تر، سریع‌تر اجرا می‌شود.

اپلیکیشن جدید اینستاگرام فقط ۵۷۳ کیلوبایت حجم دارد که بسیار کم‌حجم است. برای مقایسه، نسخه‌ی iOS اپلیکیشن اصلی ۲۴۶ برابر سنگین‌تر بوده و ۱۴۱ مگابایت حجم دارد. حجم نسخه‌ی اندروید نیز در نسخه‌های مختلف متفاوت است. از قابلیت‌های نسخه‌ی لایت اینستاگرام می‌توان به انتشار عکس و استوری اشاره کرد. البته قابلیت‌هایی همچون انتشار ویدیو و ارسال و دریافت پیام در این نسخه غیرفعال است. هنوز مشخص نیست که قابلیت ارسال پیام به این نسخه اضافه خواهد شد یا کاربران برای این منظور، مجبور به استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان اختصاصی اینستاگرام یعنیDirect خواهند شد.

 

معرفی اپلیکیشن اینستاگرام لایت
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *