خانه / آموزش / چند نکته که امنیت گوشی آیفون خود را بالا ببرید
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

چند نکته که امنیت گوشی آیفون خود را بالا ببرید

چند نکته برای افزایش امنیت گوشی آیفون

 

اگر به امنیت گوشی و اطلاعات خود اهمیت می‌دهید، با چند روشی که خدمتتان آموزش میدهیم امنیت گوشی خود را بالا ببرید و از امنیت اطلاعات خود اطمینان داشته باشد .

امنیت موبایل موضوعی است که هرچقدر به آن بپردازیم کم است. خیلی از کاربران فکر می‌کنند با گذاشتن رمز روی گوشی امنیت دستگاه خود را صددرصد تامین کرده‌اند،

اما واقعیت این است که در دنیای دیجیتال هیچ گاه امنیت صددرصدی حاصل نمی‌‎شود و همیشه راهی برای نفوذ وجود دارد. با این حال با اندیشیدن تدابیری

می‌توان ضریب امنیت گوشی خود را افزایش داد.

فعال کردن Limit Ad Tracking

اپل اطلاعات محدودی از کاربران را در اختیار اپلیکیشن‌هایی می‌گذارد که تبلغ نشان می‌دهند تا این تبلیغات بر اساس علایق هر فرد باشد. اگر شما تمایلی به فرستادن اطلاعات خود ندارید می‌توانید از آن انصراف دهید.
برای این کار به منو Settings بروید و سپس وارد Privacy شوید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به Advertising برسید. در قدم آخر دکمه Limit Ad Tracking را روشن کنید.

 

 PIN سیمکارت

خیلی از کاربران برای راحتی بیشتر این گزینه را غیرفعال می‌کنند، غافل از اینکه فعال بودن SIM PIN امنیت گوشی شما را افزایش می‌دهد.
به منو Settings، Phone و سپس SIM PIN بروید و دکمه مقابل آن را روشن کنید. از این پس با هر بار خاموش کردن یا خارج کردن سیمکارت نیاز به وارد کرد PIN آن دارید.

استفاده از گزینه Erase Data

در آیفون گزینه‌ای وجود دارد که اگر ۱۰ بار پسورد گوشی اشتباه وارد شود همه اطلاعات ذخیره‌شده روی دستگاه را پاک می‌کند. این گزینه برای محافظت از اطلاعات شما هنگامی که گوشی به سرقت برود بسیار سودمند است.
در منو تنظیمات به Touch ID & Passcode بروید و گزینه Erase Data را فعال کنید.

چند نکته که امنیت گوشی آیفون خود را بالا ببرید
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *