خانه / جدیدترین اخبار / اخبار جدید شرکت اپل / حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور!
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور!

اپل در اقدامی غیر منتظره اقدام به حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور کرد! در این اقدام اپلیکیشن های دیجی کالا، تخفیفان، علی بابا، و دلیون حذف شدند، شرکت اپل دلیل این امر از وجود تحریم و وجود سامانه تراکنش مالی در این اپلیکیشن ها عنوان کرد! اما سال هاست از تحریم آمریکا علیه ایران می گذرد و این امر تازه ای نیست و از سویی اپلیکیشن هایی هستند که پرداخت درون برنامه ای دارند و هنوز در اپ استور قرار داد

این اقدام اپل با واکنش هایی مواجه شد که در سراسر جهان مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. بسیاری از فعالات حوزه اکوسیستم توسعه دهندگان ایرانی طی نامه ای به شرکت اپل خواستار توقف این اقدام شدند، و بسیار از افراد در شبکه های اجتماعی با هشتک StopRemovingIranianApps# اعتراض خود را بیان کردند، اما این طور که معلوم است شرکت اپل قصد ندارد این کار خود را متوقف کند و شاید در آینده با شدت بیشتری اقدام به حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور کند!

طی بیانیه ای از سوی اپل آمده است که “به علت تحریم ایران نمی توان اپلیکیشن های ایرانی را در اپستور قرار داد و اپل اعلام کرده است که با توسعه دهندگان ایرانی نمی تواند همکاری یا داد و ستدی داشته باشد“!

علت حذف برنامه های ایرانی از اپستور

حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور!

ایران یکی از قطب های مهم محصولات اپل است و در ایران بالغ بر ۶ میلیون دیوایس اپل مورد استفاده قرار میگیرد که ۱۱ درصد کل گوشی های هوشمند ایران را شامل میشود، این اقدام اپل می تواند به ضرر این شرکت تمام شود چرا که باعث از دست دادن بزرگترین بازار خود در خاورمیانه خواهد شد!

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز به کمپین معترضین پیوسته است و در توییت خود این گونه اعلام کرده است که “فناوری اطلاعات باید در راستای بهبود زندگی انسان های استفاده شود و نباید از آن به عنوان ابزاری برای تبعیض بین کشورها استفاده شود”!

همچنین محمدجواد آذری جهرمی به کمپین توقف حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور با هشتگ StopRemovingIranianApps# پیوسته است. وی با پیوستن، به این کمپین در توییتی بیان داشت: «‌فناوری اطلاعات باید برای بهبود زندگی انسان‌ها و راحت‌تر شدن آن به کار گرفته شود و نباید ابزاری برای تبعیض بین کشورها باشد.»

شما هم می توانید به کمپین معترضین بپیوندید برای این منظور به این لینک مراجعه کنید.

امید است به زودی شاهد متوقف شدن این اقدام اپل باشیم، در غیر این صورت کاریران ایرانی رغبتی برای خرید محصولات این شرکت نخواهند داشت و تاثیر زیادی در فروش محصولات این شرکت خواهد داشت.

حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپستور!
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *