خانه / آموزش / Do Not Disturb در گوشی های آیفون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

Do Not Disturb در گوشی های آیفون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

Do Not Disturb در گوشی های آیفون چیست؟

آموزش بی صدا کردن آیفون و آیپد توسط قابلیت Do Not Disturb

.

آیفون امکانات فراوانی دارد ولی متاسفانه خیلی از استفاده کنندگان این گوشی با امکانات آن آشنا نیستند، بسیاری از استفاده کننده گان آیفون و کاربران محصولات شرکت اپل همیشه رایشان جای سوال ود که Do Not Disturb چیست و چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد. ما در این پست قصد داریم Do Not Disturb را به شما معرفی کنیم و آن را بررسی و به نحوه تنظیماتآن بپردازم. در ادامه با آی او اس یار همراه باشید.

.

Do Not Disturb در گوشی های آیفون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

.

آیا کلید فیزیکی بی صدا کردن با قابلیت Do Not Disturb آیفون فرق دارد؟

دو روش کلی برای بی صدا کرن گوشی های آیفون و کلا سیستم عامل IOS وجود دارد که هر کدام کاربردهایی دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد. بر روی گوشی های iphone و آیپد کلید خارجی به عنوان “side switch” وجود دارد که این کلید خارجی در ipad هم یک سوئیچ / کلید برای قفل چرخش صفحه نمایش است و هم برای بی صدا کردن استفاده می شود.)

این کلید خارجی در گوشی های آیفون و آیپد با صاحان آنها اجازه می دهد تا دستگاه خود را کاملا بی صدا کنند.با این عمل تمامجلوه های صوتی و بازی ها، ورودی تماس ها، اطلاعیه ها، هشدار ها همگی بی صدا می شوند. این روش در واقع استفاده از این کلید خارجی یکی از مطمئن ترین راه ها برای بی صدا کردن همه صداها و هشدارهای گوشی است

.

آموزش روش بی صدا کردن آیفون

.

اما روش دیگری برای بی صدا کردن آیفون شما وجود دارد که کمی جذاب تر و کاربردی تر خواهد بود! بله همان Do Not Disturb است!

قابلیت Do Not Disturb در محصولات اپل از نسخه iOS 6 به بعد اضافه شد، این روش یک راه حل مطمئن کاربردی است که میتواند کلیه هشدار های گوشی شما را بی صدا کند. این روش می تواند اطلاعیه ها، تماس های تلفنی، هشدارهای ios را کاملا بی صدا کند. البته قابلیت های بسیار کاربردی دیگر هم دارد که با آنها آشنا خواهید شد برای فعال و تنظیم کردن Do Not Disturb به مرکز کنترل در IOS مراجعه کنید سپس روی علامت ? ماه کلیک کنید.

.

آموزش تنظیم Do Not Disturb در IOS:

پس از مراجعه به مرکز کنترل IOS یا همان تنظیمات / Settings و مراجع به بخش Do Not Disturb وارد تنظیمات این قابلیت می شوید. که تصویر تنظیمات پیش فرض آن نیز در تصویر زیر قابل مشاهده است، این تصویر برای ios 8 است.

.

.

حال به بخش بخش این تنظیمات می پردازیم:

گزینه اول Manual :

این گزینه هیچ کاربردی جزء فعال کردن و غیر فعال کردن Do Not Disturb ندارد و به هیچ عنوان تنظیمات موجود را تغییر نمی دهید.

.

Do Not Disturb چیست؟

.

گزینه دوم همان Scheduled:

این گزینه به شما ابن اجازه را می دهد که تا شما در یک بازه زمانی ( مثلا مشخصی می کنید از این زمان تا فلان زمان ) به طور اتوماتیک ویژگی Do Not Disturb را فعال یا غیر فعال نمائید. فقط می توان یک زمان را در آن مشخص کرد و قابلیت تعیین زمان های متعدد وجود ندارد، مصلا مشخص کنید از ساعت ۱۱ شب الی ۸ صبح فعال یا غیر فعال باشد.

.

آموزش تنظیمات IOS

.

با انتخاب گزینه Allow Calls From شما می توانید تنظیمات تماس های دریافتی تلفن خود را مدیریت کنید. می توانید افرادی را که برایتان مهم هستند را مشخص کنید  که در صورت فعال بودن Do Not Disturb بتوانند با شما تماس بگیرند. این گزینه می تواند برای شما خیلی مفید و البته کاربردی هم باشد، می توان این گزینه را در سه حالت مختلف تنظیم کرد: حال به چه کسانی ارزش دهیم؟ همه، هیچکس و یا افراد مورد علاقه خودم؟ گزینه علاقمندی ها یا همان Favorites فقط به افرادی در لیست مشخص هستند اجازه تماس با شما را می دهد.

.

آموزش تنظیمات ios

.

اما گزینه Silence چیست؟ این گزینه بدین معنی است که زمانی که شما دارید با گوشی خود کار می کنید هشدارها باز باشند و زنگ ها صدا دار باشند ولی زمانی که صفحه گوشی قفل است گوشی هم بیصدا باشد بصورت اتومات! البته به طور پیش فرض روی گزینه only if your device is locked قرار دارد یعنی فقط زمانی که صفحه گوشی قفل است ویژگی Do Not Disturb کار می کند، گزینه های مختلفی دارد که می توانید تیست کنید…

 .

Do Not Disturb در گوشی های آیفون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *