بازی  Shadow Bug برای اندروید و آیفون ، ساخته‌ی استودیو مورو (Muro Studios) یک بازی اکشن پلتفرمر دو بعدی ناب است که از ابتدا تا انتها شما را به‌خوبی همراهی خواهد کرد. اگر از گذر در محیط‌ های تاریک و اسرارآمیز به سبک ساخته‌هایی نظیر بازی Limbo، بازی Badland و از این دست موارد علاقه دارید، علی‌رقم وجود تاکید بسیار بیشتر روی جنبه‌های اکشن نسبت به بازی‌های اشاره شده، عاشق جو و فضای حاکم بر بازی Shadow Bug خواهید شد.

در بازی Shadow Bug شما از زاویه دید دو-بعدی نقش یک نینجای دوست داشتنی با قابلیت‌های سوپرقهرمانی را خواهید داشت که وی به عنوان یک نینجای تمام عیار باید جنگل و محل زندگی خود را از دست آنتاگونیست اصلی داستان به نام «ایول فکتوری» (Evil Factory) و مخلوقات پلیدش، نجات دهید.

 

بازی  Shadow Bug برای اندروید و آیفون

بازی  Shadow Bug برای اندروید و آیفون

یکی از بهترین ویژگی‌های مربوط به بازی Shadow Bug، امکان تجربه آن تنها به‌وسیله‌ی یک دست است

بازی Shadow Bug شامل ۸ چپتر جداگانه می‌شود که هر کدام تقریبا ۸ استیج متفاوت و در انتها مبارزه با باس فایتهای گوناگون (Boss Fight) را دربر می‌گیرند. در طی روند بازی، شما کنترل یک نینجای سوپر قهرمان با نام «شادو باگ» را در اختیار خواهید گرفت.

یک کارخانه‌ی شوم در نزدیکی محل زندگی قهرمان داستان با فعل و انفعالات نادرست خود سبب ایجاد انواعی از مجودات شده است که به سمت جنگل و محل زندگی شادو باگ هجوم آورده‌اند، حال این وظیفه‌ی شماست تا با کنترل شخصیت اصلی داستان، به سبک نینجاهای تمام عیار آنها را با لذت خاصی تکه تکه کرده و از میان بردارید.

در طول هر مرحله بازیکن باید با تجزیه و تحلیل راه‌های متفاوت و رویارویی با دشمنان مرگبار، مسیر خود را برای رسیدن به دروازه‌ی انتهایی طی کند. گیم‌پلی در بازی Shadow Bug برخی اوقات کاملا سرراست است و به عبور از نقطه A تا B خلاصه می‌شود اما در برخی موارد مکانیزم‌‌های پازل‌ را نیز شامل می‌شود که روند گیم‌پلی را از آن حالت بکش برو جلو تا حد زیادی خارج می‌کند.

اما در هرحال، با توجه به سیستم کنترل تعبیه شده ساده در بازی و همچنین ضرباهنگ شدید بازی، باید نسبت به اقدام هرگونه عملی در بازی Shadow Bug کاملا سریع و  به‌موقع باشید.

 

یکی از بزرگترین و به عقیده‌ی من بهترین ویژگی‌های مربوط به بازی Shadow Bug، امکان تجربه بازی تنها به‌وسیله‌ی یک دست است. برای حرکت کاراکتر بازی تنها کافی است قسمت مناسبی از سمت راست یا چپ نمایشگر را لمس کرده و نگاه دارید و زمانی که دشمنی سر راه شما قرار گرفت برای حمله، با همان انگشت روی آن ضربه بزنید؛ در این حالت شادو باگ به‌سرعت به‌سمت دشمنان حمله‌ور خواهد شد.

مکانیزم اشاره شده در بخش گیم‌پلی تنها محدود به مبارزات با دشمنان نخواهد بود و شما باید به‌جهت عبور از موانع پیش‌رو نیز از شمشیر و سلاح کاراکتر اصلی استفاده کنید. البته باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که زمان‌بندی حمله در بازی Shadow Bug از انجایی که در بسیاری از مواقع باید به تعداد مشخصی از دشمنان یا موانع برای رسیدن به سکوی مورد نظر پشت سر هم هجوم برید، حرف اول را می‌زند؛ در غیر این صورت با مرگ رو به رو خواهید شد.

بازی  Shadow Bug برای اندروید و آیفون

ار نظر هنری، بازی Shadow Bug به شکل خیره کننده‌ای زیباست

زمانی که به درچیه‌ی انتهایی در مرحله‌ی مورد نظر رسیدید، بازی Shadow Bug با توجه به عملکرد شما در طول مراحل ۳ سلاح شوریکن را به عنوان پاداش درنظر خواهد گرفت. عملکردهایی نظیر به‌ پایان رساندن استیج مورد نظر در محدوده‌ی زمانی مشخص، به‌دست آوردن تمام گوی‌های سفید رنگ درون مسیر که پس از نابودسازی دشمنان پدیدار می‌شوند و از این دست موارد. اگر شما هم مثل من از دسته بازیکن‌های کمالگرا و به‌دنبال تکمیل کردن اچیومنت‌های تعبیه شده در بازی‌ها هستید، از این نظر Shadow Bug با چالش‌های در نظر گرفته شده، ارزش تکرار بسیار بالایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بازی Shadow Bug همچنین از سیستم لیدربورد برای مقایسه امتیازات کسب شده با بازیکن‌های دیگر در سراسر دنیا و همچنین یک بخش برای ضبط ویدئویی از عملکرد بازیکن در طول مراحل پشتیبانی می‌کند.

 

ار نظر بصری، بازی Shadow Bug به شکل خیره کننده‌ای زیباست. استفاده از بک‌گراندهای دو-بعدی طراحی شده با دست و افکت‌های پارالکس درکنار هارمونی از رنگ‌های فوق‌العاده و طراحی سایه‌ خورده از محیط و کاراکترهای بازی، کنتراست و تضاد بسیار جالبی را به گرافیک بازی بخشیده است که به شدت یادآور استایل هنری استفاده شده در سری بازی Badland است. البته طراحی هنری در بازی Shadow Bug از اصول بصری منحصربفرد خود استفاده می‌کند و دارای جزئیات بسیار زیادی است که کاملا نمایانگر تلاش و دقت سازنده در خلق دنیایی چشم‌نواز و جذاب است.

در کنار موارد اشاره شده، طراحی انیمیشن‌ها نیز در Shadow Bug با ظرافت و دقت بسیار بالایی صورت گرفته است و کاملا احساس حرکات یک نینجای حرفه‌ای را به‌خوبی به بازیکن منتقل می‌کند. موسیقی متن نیز با توجه به اتمسفر و مضمون بازی از تم شرقی همراه با ضرباهنگ‌های فوق‌العاده هیجان‌انگیری بهره ‌می‌برد و در کنار آن افکت‌های صوتی نظیر صدای شمشیر، تکه تکه کردن دشمنان و غیره نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارند. روی هم رفته، بازی Shadow Bug از نظر بصری و شنیداری یکی از بهترین و جذاب‌ترین ساخته‌های منتشر شده برای موبایل است.

بازی Shadow Bug از آن دست بازی هایی است که جذابیت خود را از ابتدا تا انتها حفظ کرده است . با خلق چالش‌های جدید و راه‌های متفاوت در پیشروی. طراحی بی نظیر جلوه‌های بصری در کنار موسیقی‌های متن هیجان‌انگیز و ترکیب آنها با یک گیم‌پلی ساده اما فوق‌العاده اعتیادآور، یکی از بازی های کم نظیر  اکشن پلتفرمر با چاشنی پازل را مهیا کرده است. نیاز به یادآوری نیست که اگر به ژانر بازی‌های پلتفرمر دو بعدی از نوع اکشن در کنار پازل‌های چالش برانگیز علاقه مند باشید, تجربه بازی Shadow Bug را به هیچ‌عنوان از دست نخواهید داد. شما می‌توانید این اثر خوش‌ساخت را از طریق مارکت‌های گوگل پلی و اپ استور برای تبلت و تلفن‌های هوشمند مبتنی بر اندروید و iOS خود با قیمت ۴ دلار میتوانید تهیه کنید.

دانلود اپلیکیشن اندروید& آیفون