خانه / آموزش / چگونه سرعت تشخیص چهره توسط آیفون X را افزایش دهیم
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

چگونه سرعت تشخیص چهره توسط آیفون X را افزایش دهیم

تشخیص چهره یا همان Face ID آخرین راه حل کمپانی اپل برای ورود تشخیص هویت بیومتریک به دستگاه های دیجیتال بود که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ توسط گوشی هوشمند آیفون X به بازار عرضه شد.

در حالی که قابلیت تشخیص چهره برتری های بسیاری نسبت به تشخیص اثر انگشت دارد ، اما بسیاری از کاربران از کند بودن تشخیص چهره ناراضی هستند.

البته این نارضایتی دور از انتظار نبوده چرا که کمپانی اپل سال ها قابلیت اثر انگشت را به محصولاتش اضافه کرده است و طی این سال ها به طور جدی این بخش از سیستم امنیتی اپل بهبود و ارتقا پیدا کرده است.

این در حالی است که قابلیت تشخیص چهره برای اولین امسال در محصولات اپل ( آیفون X ) قرار داده شده است و نمی توان انتظار بسیار زیادی از نسل اول هیچ تکنولوژیی داشت.

امنیت تشخیص چهره

در عین حال که ما منتظر بهبود قابلیت تشخیص چهره در نسخه های آینده محصولات کمپانی اپل هستیم ولی با این وجود هنوز راه هایی برای بهبود کارایی تشخیص چهره آیفون X فعلی وجود دارد که به سادگی می تواند تجربه کاربری بهتری را به شما نشان دهد.

.

۱- غیرفعال کردن قابلیت تشخیص توجه

ویژگی تشخیص توجه یک سطح امنیتی اضافی برای تشخیص چهره است ، که بوسیله آن اگر شما به سمت صفحه نمایشگر توجه نکنید حتی در صورت گرفتن آن جلوی صورت گوشی باز نخواهد شد و نیازمند توجه کامل چشم ها و صورت به سمت حسگر امنیتی می باشد.

.

۲- استفاده از بهترین حالت چهره

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت تشخیص چهره استفاده از بهترین حالت چهره می باشد که شامل موارد زیر می باشد :

  1. لبخند بزنید : بدون شک واضح است که آیفون برای تشخیص چهره نیازمند شناسایی ، چشم ، دهن و بینی می باشد ، در صورتی که صورت شما توسط ریش یا هر مورد دیگری پوشیده شده باشد ممکن است این عمل به درستی انجام نشود ، لبخند زدن موجب واضح تر شدن اعضای صورت می شود ، همچنین بعضی از عینک های آفتابی در عملکرد Face ID اختلال ایجاد می کنند.
  1. محیط تاریک تر بهتر : برای تشخیص چهره توسط آیفون X هر چه محیط پس زمینه چهره شما تاریک تر باشد توسط سیستم TrueDepth بهتر شناسایی می شود و سرعت باز شدن آن افزایش می یابد
  1. فاصله بگیرید : در مورد تشخیص چهره هر چه دور تر شوید سرعت تشخیص چهره افزایش می یابد چرا که تمام اعضای صورت شما به وضوح قابل تشخیص خواهند بود
چگونه سرعت تشخیص چهره توسط آیفون X را افزایش دهیم
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *