خانه / جدیدترین اخبار / اخبار ios / ios12میتواند چهره را بیشتر از یک چهره در آیفون ۱۰شناسایی کند…
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

ios12میتواند چهره را بیشتر از یک چهره در آیفون ۱۰شناسایی کند…

چند ماه پیش بود که کمپانی اپل از سیستم عامل جدید خود با قابلیت های قابل توجه با نام  iOS 12 رونمایی کرد . همانطور که میدانید یکی از جالب ترین ویژگیهای جدیدی که با آپدیت آی او اس ۱۲ در اختیار کاربران دستگاههای آیفون قرار می گیرد پشتیبانی برای شناسایی چند کاربر با استفاده از سنسور فیس ای دی اپل میباشد که در نتیجه آن شما میتوانید با آیفون خود چندین چهره را برای بازگشایی دستگاه شناسایی نمایید .

ios12میتواند چهره را بیشتر از یک چهره در آیفون 10شناسایی کند...

همانطور که میدانید ما پیش از این در آیفون ایکس فقط میتوانستیم به شناسایی یک چهره با استفاده از فیس آی دی اپل بپردازیم اما اخیرا به لطف این قابلیت میتوانیم با استفاده از یک بروزرسانی جدید در ای او اس ۱۲ در تنظیمات سنسور تشخیص چهره تغییرات جدید را اعمال نماییم و با انتخاب این گزینه “Set Up an Alternative Appearance به جای یک چهره  چندین چهره را برای شناسایی به ایفون خود معرفی نماییم. به طوری که اپل در این رابطه توضیح میدهد که در این قابلیت علاوه‌بر یادگیری مداوم چهره شما، فیس آی‌دی می‌تواند ظاهر اشخاص دیگری را نیز تشخیص دهد.

در حقیقت گفته میشود که این قابلیت به این صورت است که سنسور تشخیص چهره ی اپل میتواند یک چهره ی دوم و یا حتی یک چهره با یک ماسک را هم تشخیص دهد مثلا اگر شما به هر دلیلی بخواهید که از یک ماسک برای باز کردن قفل ایفون ۱۰ خود استفاده نمایید ، این قابلیت به کمک شما خواهد امد. همچنین اپل عنوان کرده است که این قابلیت در واقع به صورت چند کاربری طراحی شده است تا بتواند چهره ی شما را در حالت های مختلف شناسایی کند تا اگر چهره ی شما تغییر کرد شما از این جهت هیچ مشکلی نداشته باشید .

به طور خلاصه گفته میشود که این ویژگی برای کنترل کردن فرزندان توسط والدین در ایپد های پرو سال اینده با استفاده از سنسور تشخیص چهره مورد استفاده قرار خواهد گرفت هر چند که این قابلیت در حال حاضر هم برای ایفون ایکس رقم خورده است . در نهایت باید بگوییم که یکی از ضعف های فعلی قابلیت پشتیبانی از چند کاربر توسط سنسور فیس آی دی اپل این است که شما نمیتوانید یکی از چهره هایی را که وارد سیستم شده و به ان معرفی کرده اید را دوباره تنظیم مجدد نمایید به طوری که اگر بخواهید یک چهره ی جدید اضافه نمایید مجبور خواهید بود تا هر دو چهره ی موجود را پاک کنید و انها را دوباره از اول وارد سیستم مربوطه نمایید.

ios12میتواند چهره را بیشتر از یک چهره در آیفون ۱۰شناسایی کند…
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *