خانه / آموزش / آموزش و ترفند های شبکه های اجتماعی / آموزش رفع مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

آموزش رفع مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام

اگر شما هم یکی از استفاده کنندگان تلگرام باشید حتما شما هم با مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام روبرو شده اید، وقتی یک فیلم را در تلگرام دانلود می کنید پس از دانلود مشاهده می کنید که فیلم پخش نمی شود و صفحه سیاه نمایش داده میشود، و گاها این مشکل در نمایش تصاویر نیز خودش را نشان میدهد! در این صورت است که باید از تلگرام به عنوان ارسال و دریافت پیام ها متنی استفاده کنید و برایتان خسته کننده است.

آموزش رفع مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام

آموزش رفع مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام

اما نگران نباشید امروز و در این پست میخواهیم راه کار رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم تا انجام یک کار ساده بتوانید از تلگرام بدون مشکل لذت ببرید!

قبل از انجام هر کاری به شما پیشنهاد می شود که اینترنت گوشی خود را قطع نمائید و در صورت امکان تلگرام را نیز توقف اجباری نمائید، برای این کار به بخش تنظیمات یا همون ستینگ گوشی خود رفته و از بخش Application Manager>Telegram باید گزینه Force Stop یا همون توقف اجباری را بزنید…

.

علت باز نشدن ویدئو و تصویر در تلگرام:

این کار میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد که ما در زیر تمامی موارد را بررسی و راه کار مناسب را خدمتتان ارائه می کنیم:تلگرام

۱- کش (دلیل اول می تواند پر شدن کش سیستم باشد!)

یکی از مهمترین دلایل این مشکل می تواند مباحث مرتبط با کش باشد، بسیاری از افراد اینگونه فکر می کنند که با فعال سازی گزینه Save To Gallery باعث پر شدن کش می شوند! که اینگونه نیست.

بهتر است کش سیستم را پاکسازی کنید: با این کار علاوه بر حل شدن مشکل باعث می شوید که سرعت لود برنامه و میزان راندمان برنامه هم بالا برود و تلگرام نسبت به قبل سرعت بهتری داشته باشد! با پاک کردن کش هیچ کدام از پیام های شما حذف نمی شود، فقط فایل های دانلود شده توسط تلگرام از سیستم پاک می شوند که در خود تلگرام این فایل های باقی خواهند ماند که در صورت نیاز مجددا می توانید فایل خاصی را دانلود نمائید.

آموزش سه روش برای پاک سازی کش تلگرام:

آموزش پاکسازی کش تلگرام

به بخش تنظیمات تلگرام مراجعه کنید، بخشی به نام Cache Setting وجود دارد که با انتخاب آن صفحه ای برایتان باز خواهد شد که وضعیت کش تلگرام را نمایش میدهد حال در همان جا گزینه ای به نام Clear Cache هست که با زدن آن کش شما پاکسازی خواهد شد.

.

روش دوم حذف کش تلگرام:
آموزش حذف و پاکسازی کش یک برنامه
روش دم بصورت دستی است و ما بصورت دستی کش تلگرام را حذف می کنیم، در این روش با مراجعه به بخش مدیریت فایل و فولدر مربوط به دیتای تلگرام و حذف پوشه تلگرام این امر امکان پذیر خواهد بود، یعنی با حذف پوشه دیتای تلگرام تمامی کش های مربوط به تلگرام حذف خواهند شد.
اما چگونه؟ از طریق مدیریت فایل به حافظه گوشی و یا رم مراجعه کنید، فولدری به نام Android وجود دارد در آنجا نیز یک پوشه به نام Data مشاهده می کنید وارد آن شده و دنبال پوشه ای به نام org.telegram.messenger بگردید، پس از پیدا کردن وارد آن شده و پوشه Cache را حذف کنید، اگر حجم کش شما بالا باشد حذف کامل این پوشه شاید مدتی طول بکشد…

.

روش سوم پاکسازی کش تلگرام:
 پاکسازی کش تلگرام
در این روش کش کل برنامه را حذف می کنیم، به بخش تنظیمات گوشی بروید و در قسمت مدیریت برنامه ها تلگرام را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید، یعنی همان جایی که توقف اجباری می کردیم برنامه رو… در این مرحله پائین صفحه گزینه ای به نام Clear Cache وجود دارد با زدن آن کش کل برنامه تلگرام بصورت اتوماتیک حذف می شود! البته توجه داشته باشید که دکمه ای به نام Clear Data وجود دارد روی ان کلیک نکنید چون اون موقع فایل های دانلود شده از طریق تلگرام نیز حذف خواهد شد!.

.

دلیل دوم باز نشدن ویدئو و عکس در تلگرام می تواند کمبود حافظه ذخیره سازی باشد!
دلیل دوم باز نشدن ویدئو و عکس در تلگرام می تواند کمبود حافظه ذخیره سازی باشد!
بله، اگه حافظه گوشی شما پر شده باشد و فضایی برای فایل های جدید وجود نداشته باشد می تواند این مشکل برایتان رخ دهد! برای چک کردن این مورد به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و از بخش Storage وضعیت حافظه گوشی خود را بررسی کنید، در صورت پر شدن میتوانید مقداری از فایل های خود را حذف کنید و یا اقدام به افزایش حافظه از طریق خرید یک مموری کارت بالا بکنید!
.
دلیل سوم باز نشدن عکس و فیلم ها در تلگرام می توانید اختلالات IP باشد!
این احتمال بسیار ضعیف است و امکان اینکه برایتان این مورد پیش بیاید بسیار پائین است، و در صورت بروز هم دائمی نخواهد بود، و خود به خود رفع میشود، اما اگر عجله دارید می توانید از اپلیکیشن های تغییر آی پی یا همان اپلیکیشن فیلتر شکن برای iOS استفاده نمائید.
 
.
امیدوارم این مطلب مفید واقع شود، با تشکر آی او اس یار
آموزش رفع مشکل باز نشدن فیلم و عکس در تلگرام
Rate this post

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *