خانه / سایر / کتاب های الکترونیکی / اختلالات روانی DSM-5
وینو نصب کن و نظرت رو بگو

اختلالات روانی DSM-5

بیماری‌ روانی، اختلال روانی یا کژکاری روانی، سندرومی است که ویژگی بنیادین آن‌ عبارتند از: اختلال در شناخت، کنترل هیجان و یا رفتار به گونه‌ای که از دید بالینی معنادار باشد  و اختلال محسوب شودو بیماری‌های روانی انواع مختلفی دارند و شرایط مختلفی به عنوان بیماری روانی شناخته می‌شوند. شناسایی به موقع و صحیح این بیماری‌ها کمک شایانی به بهبود این نوع بیماری ها میکند.

نابسامانی یا نقص کارکردی در فرآیندهای جسمانی و روانی یا رشدی را نمایان کند. اختلال روانی باعث مختل شدن زندگی انسان در زمینه‌های شخصی خانوادگی و اجتماعی می‌شود.

به عبارت ساده تر اختلال روانی یک کژکاری و مشکل در رفتار یا فرآیندهای روانی انسان است. که خود را با یک ناهنجاری در رفتار و فرآیندهای روان نشان می‌دهد. بیش‌تر مردم کسی را نابهنجار یا غیرعادی می‌دانند که رفتار، اندیشه یا احساسات او غیرمعمول و عجیب است. و همانند دیگران نیست مردم چنین کسانی را دچار اختلال روانی می‌دانند.

اختلال روانی یک برچسب نیست که به سادگی بتوان آن را به دیگران زد و با دیدن برخی از نشانه‌ها نمی‌توان کسی را دارای یک اختلال روانی دانست.

اختلالات روانی DSM-5

اختلالات روانی DSM-5

 

تشخیص و تأیید کژکاری روان‌شناختی را روان‌شناس انجام می‌دهد. او پس از مصاحبه بالینی و با پی بردن به نشانه‌هایی که در فرد می‌یابد به تشخیص اختلال از میان اختلال‌های گوناگون می‌پردازد. بهترین راهنمای تشخیصی و درمانی برای روان‌شناسان و روان‌پزشکان کتابی به نام DSM است که نگارش پنجم آن هم‌اکنون در دسترس روان‌درمان‌گران است. اختلال‌های روانی به دلایل گوناگونی پدید می‌آیند و می‌توانند دارای زمینه‌های ژنتیکی، فیزیولوژیکی، محیطی، خانوادگی، اجتماعی، فردی و شیوه‌ی زندگی باشد.

اختلال روانی باعث می‌شود رفتار انسان در برابر دیگر انسا‌ن‌ها و در برخورد با محیط دچار مشکل شود یکی از چیزهایی که باعث شدیدتر شدن اختلال در فرد می‌شود این است که فرد نسبت به اختلال خود، آگاهی درستی ندارد و برای درمان مشکل خود از روان‌شناس کمک نمی‌گیرد.

اختلالات روانی DSM-5

اختلالات روانی DSM-5

عکس از داخل برنامه

بر پایه‌ی آمار سازمان بهداشت جهانی بیش‌ترین اختلالات روانی در یک دهه‌ی گذشته افسردگی، استرس و اضطراب هستند از این میان افسردگی نزدیک به ۴۰۰ میلیون انسان را در جهان به چالش کشیده است. اختلالات روانی واگیردار نیستند اما هر روز گسترش می‌یابند پس باید پیشگیری و درمان را جدی گرفت.

اگر میخواهید تمام اختلالات روانی را بشناسید این اپلیکیشن تمام علائم و توضیحات اختلالات روانی را به همراه ویدئوها و کدهای اختلالات بر اساس اصلی ترین منبع این حوزه یعنی کتاب DSM_5که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شد را در اختیارتان قرار می دهد.

این اپلیکیشن اولین نسخه ios از کتاب راهنمای تشخیص بیماری های اختلالات روانی است و ارائه دهنده آمار در این زمینه به زبان فارسی میباشد.

  • کامل ترین منبع الکترونیکی کتاب راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی DSM-5 برای تمامی علاقه مندان حوزه روانشناسی و روان پزشکی و تمامی مشاوران و روانشناسان و روان پزشکان و دانشجویان حوزه روانشناسی و مشاوره.
  • دسترسی به تمامی اختلالات روانی موجود در کتاب DSM-5 به همراه علائم و تمامی توضیحات.
  • دسترسی به تمامی کدهای اختلالات روانی در DSM-5.
  • دسترسی به ویدئوها بر اساس DSM-5
  • آشنایی با تاریخچه DSM-5

دانلود اپلیکیشن

اختلالات روانی DSM-5
4.3 (86.67%) 3 votes

نصب رایگان بازی‌ها و برنامه‌های اپ‌استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *